"Чудеса и хреновины! Передай дальше..." (pan_baklazhan) wrote,
"Чудеса и хреновины! Передай дальше..."
pan_baklazhan

Територія, де у Муссоліні починається сукня

"Про цього молодого та вельми амбітного письменника я дізнався з фейсбук-стрічки, з несподіваного боку. СУЧасний, УКРаїнський (головне — україномовний і геть не ватний) ЛІТератор — і не на боці нової соціальної страти, яка мітила себе в соцмережах бордовою стрічкою з гаслами «ДУМАЙ!» etc?! Так майже не буває! Це вже цікаво, а заява письменника, за яким іще не було жодної виданої книжки, що невдовзі його слава затьмарить саму баронесу сучукрліту Оксану Забужко, заінтригувала ще дужче. (Автор проявиться і з більш несподіваного боку, але про це пізніше). І от за якихось кілька місяців від віртуального знайомства фейсбучний френд, одесит Вадим Яковлев презентує випущену київським видавництвом «Каяла» книжечку в м’якій палітурці, на 150 сторінок, із лейблами «Сучасна література» та «Контркультура», під назвою «Там, де починається територія».

Вже з перших сторінок я зрозумів, що Оксана Забужко наразі може бути спокійна — славу її талмудів «Територія» не затьмарить. Обіцяного прориву в сучукрліті не сталося, і навіть медійна підтримка Олеся Донія та Костянтина Дорошенка (обидва залишили по рецензії в передмові) тут не допоможе. Втім, на відміну від згаданих талмудів, «Територію» варто купити вже тому, що її справді можна прочитати, а не задля тішення власного самолюбства, описаного нині вже малопопулярними одеськими хохмачами: «Рядом с этой сокровищницей мысли делаешься чище, как-то духовно растешь». Духовного зростання не гарантую, якогось очищення теж, але певну кількість годин, проведену за захопливою історією, можна сміливо пообіцяти. Будуть пригоди не надто вправного кілера в Україні недалекого майбутнього, у форматі «роад-сторі» — мандрівки антиутопічними державними новоутвореннями, що виникли на окраїнах її території (а от Донбас, а може, й Крим, схоже, повернувся до нас — на тлі ледь живої Росії, розколотих громадянським конфліктом Сполучених Стейтів і загалом світу, що таки пережив 2020 рік, у нашому випадку — рік виходу книжки, гордливо названої романом).

Ідея появи на теренах нашої країни різних чудернацьких утворень не нова, тут можна згадати й уже майже клясичне «Рівне/Ровно» Ірванця, і, міль пардон, панове інтелектуали, кіношну Україну президента Голобородька, з її 28 утвореннями від Королівства Троєщина до Баштанової Республіки. Вадим Яковлев на мапі України намалював лише три новоутворення, зовсім невеликих, із якими, однак, не впоралася новооб’єднана держава...".

Далі читати ТУТ

Tags: Культурний продукт, изба-читальня
Subscribe

 • "І так всєм всьо понятно!"

  Просто культове фото, ІМХО. Ноу коментс, як на тих білих аркушах від анекдотного Рабиновича - "А шо пісать, і так всєм всьо понятно!"…

 • ...Переходного Периода из Ниоткуда в Никуда (с)

  NB. Товаріщ Бігдан! Красти меми у ідейних опонентів - некомільфо. ( пруф на першоджерело)

 • "Перець" жжот

  Думаю, цей номер "Перцю" (№ 6/1987) в недалекому майбутньому буде дуже дорогим. Або ж його зберігання каратиметься за всією суворістю нових…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic
 • 6 comments