"Чудеса и хреновины! Передай дальше..." (pan_baklazhan) wrote,
"Чудеса и хреновины! Передай дальше..."
pan_baklazhan

Почав з себе, або Все - в біореактор!

Якщо новий Гарант, за давньою традицію переймаючи найгірші звички своїх папєрєдників, суворо спитає мене, чи зробив я в житті хоча б собачу будку, то я готовий звітуватися. Таки зробив. Не будку, але вже другу "компостну установку", і ця також переробить за рік не менше центнеру кухонних відходів і кілька кубометрів рослинних решток. Баті змінюються, а я стараюсь. І так з 2003 року.

"Компостування органіки в домашніх умовах - чудовий спосіб потужного скорочення побутових відходів, який легко практикувати в містах з переважаючим приватним сектором, таких, як Берегово. На жаль, мало хто цим займається. Нещодавно зробив нову "компостну установку", попередня, з гіршого матеріялу, прослужила 5 років, за цей час переробивши півтонни домашніх (кухонних) відходів, а скільки кубометрів рослинних решток (сорняків, трави, листя) - то й не порахувати. Це лише один з багатьох різновидів "установок" для компостування, з їхнім асортиментом легко познайомитися в інтернеті, та й в нашій спільноті є фахівці, з якими можна порадитись" - мій свіжий допис у спільноті "Кольорові баки"

Для тої ж спільноти я повідомив, що

"...понад місяць тому, а саме 5 квітня 2019, я встановив у під'їзді контейнер для окремого збору ПЕТ-пляшок. За цей період мешканці 1-го під'їзду дому № 4 по вул. Корятовича (ОСББ "Горіх-Берегове") наповнили його на понад половину, і вчора я спакував 4 мішки, які й були віддані до волонтерського Берегівського Громадського Центру "Кожен Може Допомогти!". Приємно відзначити, що біля 70% пляшок були спресовані, кришечку клали окремо, стороннього сміття практично не було. Таким чином, ці пляшки не потрапили на давно переповнене берегівське сміттєзвалище, натомість вони будуть здані на переробку, а виручені центром гроші (хай це всього кілька гривень) підуть на шляхетну справу - допомогу дітям загиблих закарпатців-учасників АТО. Буду дуже радий, якщо таку ініціативу підхоплять і інші ОСББ, не чекаючи, коли нарешті в місті запровадять організований селективний збір сміття."

А чого добився ти, імярєк?
Tags: Балканський двір, Пан Баклажан, Хвейс-бучне, зацени!
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 5 comments