"Чудеса и хреновины! Передай дальше..." (pan_baklazhan) wrote,
"Чудеса и хреновины! Передай дальше..."
pan_baklazhan

Дзержинська гора — найвища точка Білорусі

Випадково дізнався про такий от факт:

"Дзержинська гора (до 1958 року Свята гора.,  біл. Сьвята́я, Дзяржы́нская) — найвища точка Мінської височини (Білоруське пасмо) та Білорусі. У 1958 році Свята гора була перейменована на гору Дзержинського, на честь засновника ВЧК/НКВД Фелікса Дзержинського.
Гора розташована біля села Скірмонтово, за 20 км на північ від міста Дзержинська і за 30 км на північний захід від Мінська. Висота 345 м над рівнем моря. Біля основи гори є витоки річок Птич, Іслоч, Сула, Уса. Складена з морени, покрита суглинками і супісками, що сформувалися під час поозерського заледеніння. 15% території на північному заході під молодим лісом.
На вершині встановлено пам'ятний знак «Найвища точка Білорусі».

або

"Гора Дзержинская (Святая гора) (белор. Гара Дзяржынская) — наивысшая точка Беларуси. Высота вершины горы — 345 метров над уровнем моря. Находится в пределах Минской возвышенности (части Белорусской гряды) в 30 километрах на запад от Минска, неподалеку от Дзержинска, в деревне Скирмантово. Раньше называлась Свята́я гора́, в 1958 году была переименована в «Дзержинскую». В конце 1990-х годов на горе установлена гранитная плита с надписью на белорусском языке: «Гора Дзержинская. Высшая точка Белоруссии. Высота 345 метров над уровнем моря». В настоящее время распахана."Це була рубрика "Обисьте мали"
Tags: Жыве Беларусь!, Интернет не ограничен рамками ЖЖ, Обисьте мали
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments