"Чудеса и хреновины! Передай дальше..." (pan_baklazhan) wrote,
"Чудеса и хреновины! Передай дальше..."
pan_baklazhan

Аеротепша - 2

Перепост власного трирічної давнини допису, з невеличкими доповненнями.  Бо цього року взагалі в тему - День космонавтики та Великдень співпали.

Так от, будучи давніми адептами Невидимого Рожевого Єдинорога, ми тим не менш й обидва Різдва, й обидві Пасхи кулінарно відзначаємо - чом би й ніт? (А ще ходимо до моїх батьків привітати, бо мамка святкує без жартів).  Дружина й для нас, й для своїх батьків, і для моїх вже третій рік пече паски. Раніше цим її бабця займалася, але її вже нема. Ну, паска б і паска, став би я таке постити, якби не "тепша", в якій вони печуться. Тепша - я навіть не знаю, як це слово зветься українською. Російський  аналог цьому - "протівєнь", але  він з низькими бортами, а тут глибока ємність. Дісталася вона дружині від бабки, а от історія цієї тепші неординарна.

У 1946 році біля села Нижній Коропець на Мукачівщині впав літак, який розбився вщент, і був розібраний селянами на свої потреби. На місцевій кузні з його найбільш міцних частин було вироблено чимало посуду, зокрема, і вищезгадана "тепша", яка тоді ще юній Василині дісталася в якості весільного подарунка. (До речі, на Берегівщину бабка ще дівчинкою переїхала з батьками з гірської Воловеччини в рамках чехословацької програми розведення мадяр слов'янським населенням - див., наприклад, "Свободянський кущ", посаджений чехословацькими легіонерами). Три роки тому бабка передала аеротепшу внучці. От вона яка:Ну, й сама пасочка по мірі виготвлення  (файна виходить):

 А це - бабка Василина молодою, світлина з домашнього архіву (див. "Обличчя епохи")Добрим людям - добрих свят, майтеся фест!
Tags: in memoriam, Есть повод!, зацени!, кулинарное
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 1 comment